Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Świetlica w Zamieściu już otwarta!
Świetlica  w Zamieściu już otwarta!

20 stycznia 2024 roku otwarto Świetlicę wiejską w Zamiesciu. Budynek po gruntownej przebudowie zyskał nowoczesny wygląd, posiada większą kubaturę i jest dostępny dla osób niepełnosprawnych. Generalnym wykonawcą była Firma Gurgul, a środki w wysokości 1 905 tys. zł pozyskał samorząd gminy w Tymbarku z rządowego programu Polski Ład. Trzeba przyznać, że budynek robi wrażenie nie tylko zewnątrz, ale również wewnątrz.

W miniona sobotę mieszkańcy Zamieścia licznie przybyli na wspólną uroczystość. Po krótkim wprowadzeniu przez Ewę Skrzekut i powitaniu przybyłych gości nastąpiło uroczyste poświęcenie świetlicy, którego dokonał Proboszcz ks. Jan Banach. Następnie została odsłonięta tablica pamięci Andrzeja Bugańskiego. Aktu odsłonięcia dokonała Danuta Bugańska, małżonka byłego radnego i sołtysa. Historię budynku, która sięga lat 60-tych XX, aż po współczesność z uwzględnieniem działalność świetlicy przestawił w swoim wystąpieniu wójt Paweł Ptaszek. Podziękował również wszystkim mieszkańcom za zaangażowanie i bezinteresowną pomoc przy pracach inwestycyjnych, które miały miejsce w budynki i wokół niego. Kolejno zabrała głos Przewodnicząca Rady Gminy Stanisław Urbańska i radni z Zamieścia: Zbigniew Hojnor i Dariusz Molek oraz radny powiatowy Czesław Kawalec. W imieniu społeczności świetlicowej, młodzież podziękowała za przeprowadzoną modernizację i przekazała gospodarzowi gminy akwarelę z widokiem budynku świetlicy.

Ostatnim punktem wydarzenia był koncert kolęd w wykonaniu uczniów Społecznej Publicznej Szkoły Muzycznej w Tymbarku. Na koniec wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez Panie z Zamieścia.

Jak już wspomniano świetlica ma wielu przyjaciół i darczyńców, a są to przedsiębiorcy jak również mieszkańcy Zamieścia, którzy pomogli przy wyposażeniu nowych pomieszczeń oraz pracowali w formie wolontariatu. Szczególne podziękowania kierujemy do Józefa Kurka właściciela Firmy KARPOL za ufundowanie rolet okiennych, dziękujemy również: Czesławowi Czyrnkowi, Krzysztofowi Czyrnkowi, Bogusławowi Opiole, Tomaszowi Pasykowi, Romanowi Pasykowi, Januszowi Sędzikowi, Józefowi Kordeczka, Janowi Michalikowi, Andrzejowi Puto i Zbigniewowi Hojnorowi. Ponadto dziękujemy Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Firmie Tymbark za przekazane soki oraz Paniom z KGW Zamieście za przygotowanie pysznych przekąsek.

Dodano: 2024-01-21 17:50:58

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
Małgorzata Musierowicz – Wnuczka do orzechów

Małgorzata Musierowicz – Wnuczka do orzechów

Kolejny tom "Jeżycjady" Małgorzaty Musierowicz. Jak zwykle wesoły, liryczny i krzepiący. Tym razem jednak akcja rozgrywa się na wsi, z daleka od zgiełku mieszkania przy Roosevelta 5 w Poznaniu. Wnuczka do orzechów z pewnością ucieszy i nastoletnie, i starsze fanki poznańskiej rod...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2024 Biblioteka Publiczna w Tymbarku