Pn, Wt, Pt 830 - 1700 Śr, Czw 830 - 1600 Sob 800 - 1200 Godziny otwarcia:
Tłusty Czwartek z Seniorami w Tymbarku
Tłusty Czwartek z  Seniorami w Tymbarku

Staropolskim zwyczajem w Tłusty Czwartek obdarowujemy naszych bliskich słodkościami. Stało się tradycją, że w okresie karnawału władze samorządowe naszej gminy spotykają się z seniorami, by wyjść naprzeciw ich propozycjom i oczekiwaniom oraz miło spędzić wolny czas.

Spotkanie rozpoczęła kierownik biblioteki od przywitania wszystkich gości. W klimat tłustoczwartkowego święta wprowadziły publiczność dzieci z Przedszkola Samorządowego w Tymbarku, które pod kierunkiem Iwony Kurek i Anny Boczoń, zaprezentowały specjalny program poświęcony zapustom. Następnie zabrał głos wójt Paweł Ptaszek, zwrócił uwagę na znaczenie integracji i wspólnych spotkań w okresie po pandemicznym. Kilka ciepłych słów do wszystkich skierowała Przewodnicząca Rady Stanisława Urbańska. Kolejnym punktem był ciekawy i bardzo aktualny wykład Tomasza Ubika, psychologa i filozofa, pt. „Jak radzić sobie z depresja i samotnością w życiu?”. Na zakończenie swoją najnowszą twórczość poetycką zaprezentowała emerytowana polonistka Maria Juszczyk.

Po części oficjalnej przyszedł czas na wspólną biesiadę z pączkami i kawą przy akompaniamencie Antoniego Kęski. Dziękujemy wszystkim seniorom za liczne przybycie i wspólnie spędzony czas.

Organizatorami wydarzenia były: Biblioteka Publiczna w Tymbarku i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Tymbarku.

Dodano: 2024-02-08 21:10:53

tel.

(18) 33 25 680

e-mail.

IZBA PAMIĘCI NARODOWEJ
Izba Pamięci Narodowej
WIRTUALNA WYCIECZKA PO BIBLIOTECE
Wirtualna wycieczka po bibliotece
POLECANE NOWOŚCI
Liliana Fabisińska – Jeżynka nie chce się bawić

Liliana Fabisińska – Jeżynka nie chce się bawić

Klinika pod Boliłapką to maleńki szpital dla chorych zwierzaków. Pracują w nim sympatyczna doktor Magda i wesoły doktor Paweł. Codziennie ratują zdrowie swoich podopiecznych. Pomagają im dzieci doktor Magdy: Dominika i Kajtek. Zaprzyjaźnij się z nimi i zaglądaj do kliniki, by śle...

Zobacz więcej >>
BIBLIOTEKA w OBIEKTYWIE
Zobacz więcej >>
Copyrights © 2024 Biblioteka Publiczna w Tymbarku