Dzień Seniora w Tymbarku

Październik jest miesiącem, który symbolizuje dojrzałą jesień życia. Nie bez powodu właśnie w tym czasie obchodzony jest Dzień Seniora. W tym roku spotkanie z seniorami odbyło się 10 października w sali konferencyjnej biblioteki. Organizatorami wydarzenia były: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i Biblioteka Publiczna w Tymbarku.

Spotkanie rozpoczęła kierownik biblioteki Ewa Skrzekut od krótkiego wprowadzenia i przywitania gości. Następnie publiczność obejrzała program artystyczny pt. „Czas wdzięczności”, który zaprezentowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Podłopieniu.

Kolejno zabrał głos wójt Paweł Ptaszek. W swoim wystąpieniu podkreślił ogromna rolę seniorów w życiu rodzinnym i społecznym naszej gminy. Podziękował za przekazywanie tradycji i historii młodemu pokoleniu. Do życzeń przyłączyła się Przewodnicząca Rady Gminy Iwona Toporkiewicz. Swoimi wspomnieniami z lat młodości i mądrością życiową podzielił się z publicznością ks. Franciszek Malarz.

W dalszej części programu zebrani wysłuchali ciekawego wykładu „Miód-cud natury”, który poprowadził Marek Dudek. Jest on pasjonatem gór i roślinności górskiej, od 20 lat propaguje zdrowy styl życia, prowadzi wykłady i warsztaty z tego zakresu. Na zakończenie Maria Juszczyk zaprezentowała kilka wierszy przygotowanych specjalnie na dzisiejsze święto.

Dzień Seniora zakończył się pysznym poczęstunkiem przygotowanym przez gospodynie z KGW w Zawadce.