Rajd pamięci bohaterskiego żołnierza

Jednostka Strzelecka nr 2007 im. kpt. Tadeusza Paolone ZS „ Strzelec „ OSW w Tymbarku, Biblioteka Publiczna Gminy Tymbark, Urząd Gminy w Tymbarku i Zespół Szkół im. KEN w Tymbarku byli organizatorami siódmego rajdu górskiego pamięci kpt. Tadeusza Paolone, na trasie Tymbark – Góra Zęzów –  Tymbark w którym udział wzięło ponad sto osób. Rajd wpisał się również w kalendarz bloku imprez w ramach Sportowego Turnieju Miast i Gmin.

Po pokonaniu trasy w Bibliotece dokonano podsumowania rajdu i wręczono nagrody w konkursie wiedzy o kpt. Tadeuszu Paolone. Laureatomi wśród uczniów szkół podstawowych byli: Julia Jarosz, Magdalena Franczak, Oliwia Leśniak, Mikołaj Wafenger ze Szkoły Podstawowej w Tymbarku, Ewelina Górka, Hannah Petrus, Wiktor Smoter z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Piekiełku oraz Emilia Staniszewska ze Szkoły Podstawowej w Zawadce. Wśród uczniów szkół średnich: Nikita Bielyi, Agnieszka Hamerska, Krzysztof Oleksa, Jakub Koza i Piotr Lasek wszyscy z tymbarskiego Strzelca, uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół im. KEN.  Nagrody ufundowane przez Oddział IPN Kraków oraz Urząd Gminy w Tymbarku zwycięzcom wręczali  Wójt Gminy Paweł Ptaszek i chor. Przemysław Furkawy z WCR Nowy Sącz.

Aktualne formy służby wojskowej młodzieży przybliżyli żołnierze Wojskowego Centrum Rekrutacji w Nowym Sączu: chor. Przemysław Furkawy  i szer. Mateusz Smoroń.

Na zakończenie rajdu piękną muzyczną Balladę o kapitanie  Tadeuszu Paolone wykonała Beata Sadkiewicz z tymbarskiego Zespołu Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej.

Honorowy patronat nad imprezą sprawował: Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie i Portal Tymbark in.

W spotkaniu udział wzięli:   Gabriela Kaptur  – rodzina kpt. Paolonego, dyrektor Zespołu Szkół Małgorzata Ryś, Ewa Skrzekut, Kierownik Biblioteki Publicznej Gminy Tymbark, Irena Wilczek Sowa – redaktor naczelna  portalu tymbark.in, Lucyna Wźniak, Józef Banach, kierownik Internatu Zespołu Szkół, nauczyciele i opiekunowie grup, młodzież szkół podstawowych i średniej oraz jednostki tymbarskiego „ Strzelca „, działacze LOK oddział Tymbark: Barbara Janczy, Aleksandra i Adam Wilczyńscy.