Teatrzyk dla dzieci w bibliotece

W ramach obchodzonego Tygodnia Bibliotek, 13 maja br., w tymbarskiej bibliotece gościliśmy aktorów krakowskiego Teatru Edukacji i Profilaktyki MASKA ze spektaklem promującym czytelnictwo „Opowieści z teczki Profesora Książeczki”. Obejrzały go dzieci z klas 0- I ze szkół podstawowych z terenu gminy.

Tematem przewodnim przedstawienia było zachęcenie najmłodszych widzów do korzystania z biblioteki i wypożyczania książek. Na przykładzie popularnych bajek dzieci dowiedziały się, że nasza wyobraźnia jest nieograniczona, a czytanie książek ją tyko wzbogaca. Książki dostarczają wiele rozrywki, razem z bohaterami możemy przenieść się w magiczny świat i przeżyć waz z nimi wiele przygód.

Zabawa była przednia, dzieci żywiołowo reagowały, angażowały się w fabułę i same ją kreowały.